Haber

Seçim sonrası Kılıçdaroğlu anketi! “İstifa etmeli” diyenlerin oranı ise yüzde 62,4 oldu.

14 ve 28 Mayıs tarihlerinde yapılacak seçimleri neredeyse birebir tahmin etme başarısını gösteren BETİMAR Araştırma, bu kez daha dikkat çekici bir anket gerçekleştirdi.

İSTİFA TARTIŞMALARI SON GÜNLERDE GÜZEL GELİŞTİ

Millet İttifakı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçimin galibi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ardından başlayan istifa tartışmalarına odaklanan anket firması, Millet İttifakı ile Emek ve Hürriyet İttifakı seçmenine “Siz misiniz? Sizce Sayın Kemal Kılıçdaroğlu CHP Genel Başkanlığından istifa etmeli mi??” diye sordu.

ANKETE KATILANLARIN YÜZDE 37,6’SI “İSTİFA ETMELİ” DEMİŞTİ

31 Mayıs – 1 Haziran tarihlerinde 1.650 kişi ile yapılan ankette; Kılıçdaroğlu’nun istifa etmesi gerektiğini söyleyenlerin oranı yüzde 62,4 iken, istifa etmemesi gerektiğini söyleyenlerin oranı yüzde 37,6 oldu.

CHP’LİLERİN ÇOĞUNLUĞU İSTİFA VERDİ

Söz konusu ankette, “Kılıçdaroğlu istifa etmeli mi?” CHP’lilerin yüzde 51,3’ü “Evet yapmalılar” sorusuna yüzde 48,7’si “Hayır, yapmamalılar” yanıtını verdi.

İYİ PARTİDE ORAN ÇOK YÜKSEK

Ankete katılan İYİ Partililerin yüzde 82,1’i Kılıçdaroğlu’nun istifa etmesi gerektiğini belirtirken, Yeşiller ve Sol Partilerin yüzde 55,2’si bu soruya “Evet” yanıtını verdi.

İŞÇİ PARTİSİ DE İSTİFA DEMİŞTİ

Emek ve Özgürlük İttifakı bileşenlerinden Türkiye İşçi Partisi’nden yanıt verenlerin neredeyse tamamı CHP genel başkanının görevi bırakma zamanının geldiğine işaret etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu